Elektronika: rewolucja cyfrowa przejmująca świat - Elektronika, RTV, AGD

Dodane: 29-12-2023 17:09

j historia sięga XX wieku, kiedy to pierwsze transformatory, rezystory i kondensatory umożliwiły konstrukcję prostych urządzeń elektronicznych. W kolejnych dekadach elektronika mocno się rozwijała, a wprowadzenie tranzystorów i mikroukładów znacząco zmieniło nasze życie. Jednak to rewolucja cyfrowa,

Elektronika: rewolucja cyfrowa przejmująca świat - Elektronika, RTV, AGD Elektronika, RTV, AGD

Elektronika: rewolucja cyfrowa przejmująca świat

Przeszłość elektroniki i jej rozwój

Elektronika to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem informacji za pomocą elektronów. Je która zaczęła się w latach 70. XX wieku, przyniosła największe zmiany w dziedzinie elektroniki.

RTV - Rewolucja Technologii Cyfrowych

Pojawienie się teorii komputerów, mikroprocesorów i cyfrowych układów scalonych rewolucjonizowało elektronikę. Dzięki temu wydarzeniu, nasze codzienne życie stało się nie do poznania. Rozwój elektroniki i technologii cyfrowej zaowocował powstaniem RTV, który oznacza Radio, Telewizję i sprzęt Audio-Wideo. Obecnie, rzadko spotykamy się z analogowymi urządzeniami audio i video, ponieważ cyfrowa technologia oferuje więcej możliwości, wyższą jakość dźwięku i obrazu oraz większą użyteczność.

Przejęcie przez elektronikę cyfrową

Elektronika cyfrowa całkowicie przejęła kontrolę nad tradycyjnymi, analogowymi technologiami. Dawniej telewizory i radia miały wirujące stożki, dzwoniły i trzeszczaly, ale teraz są to tylko wspomnienia. Wszystko zostało zamienione na cyfrowe odbiorniki, monitorowane przez mikroprocesor. Obecnie, praktycznie wszystkie urządzenia RTV oparte są na technologii cyfrowej. Smartfony, telewizory HD, kamery cyfrowe, odtwarzacze muzyki - wszystko to korzysta z elektroniki cyfrowej.